Timetable

Thursday 07/18/2019
Mainstage
Bill's Factory
Cloud Factory
Power Plant
Time Lab
Desert Valley Stage
Wacky Shack
Brainwash
Jägermeister Superkühl Haus
Casa Bacardí
PENNY DJ Tower
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
Blasterjaxx
20:45 - 21:45
Laidback Luke
21:45 - 23:15
Mark Bale
17:00 - 18:00
Jewelz & Sparks
18:45 - 19:45
Keanu Silva
19:45 - 20:45
Lady Bee
18:00 - 18:45
Pyrodox
23:15 - 00:00
Dynoro
22:00 - 23:00
The Prince Karma
21:00 - 22:00
Double Pleasure
17:00 - 18:00
Plastik Funk
18:00 - 19:00
DJ Licious
19:00 - 20:00
Cuebrick
23:00 - 00:00
Topic
20:00 - 21:00
Jan-Christian Zeller
18:00 - 19:00
Lari Luke
17:00 - 18:00
Brandon
14:00 - 15:00
Dave Replay
12:00 - 13:00
David Puentez
19:00 - 20:00
DBN
16:00 - 17:00
FRDY
20:00 - 21:00
Lost Identity
23:00 - 00:00
Oliver Magenta
15:00 - 16:00
Vitize
13:00 - 14:00
Le Shuuk
21:00 - 22:00
Jewelz & Sparks
22:00 - 23:00
Friday 07/19/2019
Mainstage
Bill's Factory
Cloud Factory
Power Plant
Time Lab
Desert Valley Stage
Wacky Shack
Brainwash
Jägermeister Superkühl Haus
Casa Bacardí
PENNY DJ Tower
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
Dimitri Vegas & Like Mike
Headliner
23:30 - 00:30
Afrojack
Headliner
22:15 - 23:30
Alison Wonderland
17:00 - 18:00
Showtek
Headliner
18:00 - 19:00
Yellow Claw
Headliner
21:15 - 22:15
Martin Solveig
Headliner
19:00 - 20:00
Fedde le Grand
15:00 - 17:00
NERVO
Headliner
20:00 - 21:15
Lost Identity
00:30 - 02:00
Lost Frequencies
Headliner
22:35 - 23:50
Kungs
20:30 - 21:30
Hugel
01:00 - 02:00
Jonas Blue
21:30 - 22:30
Ofenbach
19:30 - 20:30
Jax Jones
23:55 - 01:00
Moguai
17:15 - 18:30
Purple Disco Machine
16:00 - 17:15
Loud Luxury
18:30 - 19:30
James Hype
02:00 - 03:00
Toolate Groove
15:00 - 16:00
Brennan Heart
22:30 - 23:45
Headhunterz
21:30 - 22:30
Da Tweekaz
23:45 - 00:45
Gunz for Hire
03:15 - 04:00
Coone
20:30 - 21:30
D-Block & S-te-Fan
19:30 - 20:30
Galactixx
15:00 - 16:15
Rebourne
16:15 - 17:30
Toneshifterz
17:30 - 18:30
Code Black
18:30 - 19:30
Radical Redemption
02:15 - 03:15
Sub Zero Project
01:15 - 02:15
IAH Exclusive Showcase: Aftershock
00:45 - 01:15
Felix Kröcher
18:30 - 20:30
Klaudia Gawlas
20:30 - 22:30
Marika Rossa
22:30 - 00:30
Björn Grimm
15:00 - 16:30
Edenheimer (Kerstin Eden X Pappenheimer)
00:30 - 02:30
Anna Reusch
16:30 - 18:30
Drumcomplex
02:30 - 04:00
Brooks
21:30 - 22:30
Brohug
20:00 - 21:30
Garmiani
02:45 - 04:00
Lucas & Steve
22:30 - 23:45
Mr. Belt & Wezol
16:00 - 17:30
Deorro
01:15 - 02:45
Bassjackers
23:45 - 01:15
Le Shuuk
19:00 - 20:00
Bingo Players
17:30 - 19:00
Charming Horses
15:00 - 16:00
Fisher
20:00 - 22:00
AKA AKA
16:30 - 18:30
Charlotte de Witte
00:00 - 02:00
Monika Kruse
22:00 - 00:00
Pan-Pot
02:00 - 04:00
Marek Hemmann
18:30 - 20:00
Sarazar
15:00 - 16:30
Brandon
18:00 - 19:00
Lost Identity
21:00 - 22:00
Oliver Magenta
19:00 - 20:00
Darren Styles
01:00 - 02:00
DJ Moe
20:00 - 21:00
Holy Goof
00:00 - 01:00
Lowriderz
02:00 - 03:00
Refuzion
03:00 - 04:00
Robert Falcon
23:00 - 00:00
Teknoclash
22:00 - 23:00
Team Rhythmusgymnastik
17:00 - 18:15
Planschemalöör
18:15 - 18:55
Denyo
19:15 - 20:15
Nobodys Face
20:45 - 21:45
Evil Jared
23:15 - 00:45
Team Rhythmusgymnastik
22:15 - 23:15
Surprise b2b Action
00:45 - 02:00
Andi Teller & Flunk You Crew
16:00 - 17:00
GNTN
15:00 - 16:30
PUNKT PUNKT KOMMA STRICH
16:30 - 19:30
Arado & Khaan
19:30 - 22:30
Niko Schwind
22:30 - 00:30
Township Rebellion
00:30 - 02:30
Mausio
02:30 - 04:00
DJ Francisco
15:00 - 16:30
DJ LND
16:30 - 18:00
Flowliner
18:00 - 20:00
Silly Walks Discotheque
20:00 - 22:00
Radio Sabor Soundsystem
22:00 - 00:00
Talawah
00:00 - 02:00
Mamacita! Soundsystem
02:00 - 04:00
Mark Bale
13:00 - 14:00
Nico Rush
12:00 - 13:00
DMNK
14:00 - 15:00
Saturday 07/20/2019
Mainstage
Bill's Factory
Cloud Factory
Power Plant
Time Lab
Desert Valley Stage
Wacky Shack
Brainwash
Jägermeister Superkühl Haus
Casa Bacardí
PENNY DJ Tower
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
Steve Aoki
Headliner
00:45 - 02:00
The Chainsmokers
Headliner
23:00 - 00:30
Salvatore Ganacci
18:30 - 19:30
Felix Jaehn
Headliner
17:30 - 18:30
KSHMR (Live)
Headliner
20:30 - 21:45
Ostblockschlampen
16:00 - 17:30
Timmy Trumpet
Headliner
21:45 - 23:00
Robin Schulz
Headliner
19:30 - 20:30
FRDY
15:00 - 16:00
Official Parookaville Ceremony
00:30 - 00:45
Zomboy
00:45 - 02:00
Jauz
22:00 - 23:15
Moksi
19:15 - 20:30
Kayzo
02:00 - 03:00
Figure
15:00 - 16:00
Modestep x Barely Alive x Virtual Riot
16:00 - 17:00
NGHTMRE x Slander
20:30 - 22:00
Tchami x Malaa
18:00 - 19:00
Yellow Claw x Flux Pavilion x Valentino Khan
17:00 - 18:00
Carnage x GRAVEDGR
23:15 - 00:45
Richie Hawtin
Headliner
22:30 - 00:00
Christopher Bongard
15:00 - 17:00
Stephan Bodzin (live)
02:30 - 04:00
Sven Väth
Headliner
00:00 - 02:30
Gregor Tresher
19:00 - 20:30
Ilario Alicante
20:30 - 22:30
André Galluzzi
17:00 - 19:00
Frontliner
19:00 - 20:00
Ran-D
00:00 - 01:00
Sefa
03:00 - 04:00
Warface
02:00 - 03:00
Frequencerz
23:00 - 00:00
Mark with a K & MC Chucky
21:00 - 22:00
Sound Rush
20:00 - 21:00
TESFY
15:00 - 16:00
Wildfyre
16:00 - 17:00
Broken Element
17:00 - 18:00
Wildstylez
22:00 - 23:00
Keltek
18:00 - 19:00
Phuture Noize
01:00 - 02:00
Bugatty
15:00 - 16:00
Charly Lownoise & Mental Theo
02:30 - 04:00
Da Hool
22:00 - 23:30
Westbam
23:30 - 01:00
Darude
01:00 - 02:30
DJ Quicksilver
16:00 - 17:30
Kai Tracid
20:30 - 22:00
Klaas
19:00 - 20:30
DJ Dune
17:30 - 19:00
Astrix
21:00 - 22:30
Blastoyz
01:30 - 02:30
Infected Mushroom
00:00 - 01:30
Liquid Soul
19:30 - 21:00
Bliss
22:30 - 00:00
Neelix
02:30 - 04:00
Skazi
17:30 - 19:30
Novotix
16:00 - 17:30
Mat.S.
15:00 - 16:00
LNY TNZ
03:00 - 04:00
Tigerlily
00:15 - 01:30
Blinders
21:45 - 23:00
Green Tree
20:15 - 21:45
JNSPTRS
19:15 - 20:15
Notsocool
18:00 - 19:15
Todd Helder
23:00 - 00:15
Ostblockschlampen
01:30 - 03:00
Team Rhythmusgymnastik
17:00 - 18:15
Afrob Soundsystem
18:15 - 18:55
Big Mike X Gianni La Bamba
19:30 - 20:05
Finch Asozial
20:30 - 21:05
Menderes
22:30 - 22:55
Pow Pow Movement
23:00 - 00:30
Team Rhythmusgymnastik
21:30 - 22:30
Surprise b2b Action
00:30 - 02:00
Andi Teller & Flunk You Crew
16:00 - 17:00
Adaptiv
15:00 - 16:00
Darius & Finlay
16:00 - 17:00
Mathy
17:00 - 18:00
Tiefblau
20:00 - 21:00
Me & My Monkey
21:00 - 22:00
Trobi
22:00 - 23:00
CMC$
23:00 - 00:00
Deniz Koyu
00:00 - 01:00
Swanky Tunes
01:00 - 02:30
Toby Romeo
02:30 - 04:00
DBN
18:00 - 19:00
Dave Replay
19:00 - 20:00
DJ Kid Rush
15:00 - 16:30
I-Motion Soundsystem
16:30 - 18:00
Bomba Latina Soundsystem
18:00 - 20:00
Jugglerz
20:00 - 22:00
Rumbateca Soundsystem
22:00 - 00:00
D-Masta
00:00 - 02:00
Drigao
02:00 - 04:00
Vitize
14:00 - 15:00
Charming Horses
13:00 - 14:00
Mircowave
12:00 - 13:00
Sunday 07/21/2019
Mainstage
Bill's Factory
Cloud Factory
Power Plant
Time Lab
Desert Valley Stage
Wacky Shack
Brainwash
Jägermeister Superkühl Haus
Casa Bacardí
PENNY DJ Tower
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
Lost Frequencies
Headliner
16:30 - 17:30
Armin van Buuren
Headliner
22:30 - 23:45
DVBBS
18:30 - 19:30
W&W
Headliner
20:30 - 21:30
Alesso
Headliner
21:30 - 22:30
Ummet Ozcan
17:30 - 18:30
DJ Snake
Headliner
23:45 - 01:00
Oliver Heldens
Headliner
19:30 - 20:30
MATTN
15:00 - 16:30
Alle Farben & Friends
22:20 - 23:40
Sam Feldt (Live)
20:35 - 22:00
Alan Walker
Headliner
00:00 - 01:00
Mosimann (Live)
19:15 - 20:15
Lahos
15:15 - 16:30
Querbeat vs. 257ers
17:00 - 18:55
Cosmic Gate
19:00 - 20:00
Above & Beyond
Headliner
20:00 - 21:30
ATB
21:30 - 22:30
Ilan Bluestone
17:00 - 18:00
Paul van Dyk
Headliner
23:30 - 01:00
Damian Duda
15:00 - 16:00
Ferry Corsten
18:00 - 19:00
Oliver Smith
16:00 - 17:00
Talla 2XLC
22:30 - 23:30
Claptone
22:30 - 00:00
Clueso X Bariş Aladağ (DJ-Set)
21:00 - 22:30
Moonbootica
19:30 - 21:00
Phil Fuldner
17:00 - 18:00
DJ FLASHDANCE A.K.A JAN DELAY (DJ Set)
18:00 - 19:30
Adele.Be x Kay Shanghai x Ulf Alexander
15:00 - 17:00
4B
21:00 - 22:00
Atrip
16:00 - 17:00
Borgore
22:00 - 23:00
Gammer
19:00 - 20:00
Ghastly
23:00 - 00:00
Junkie Kid
18:00 - 19:00
Spag Heddy
17:00 - 18:00
Cervelleaux
20:00 - 21:00
Flobu x Sekula x Twinx
15:00 - 16:00
Kayzo x Gammer
00:00 - 01:00
Boris Brejcha
23:00 - 01:00
Matthias Tanzmann
19:00 - 21:00
Junge Junge
16:00 - 17:30
Karotte
21:00 - 23:00
LEVt
15:00 - 16:00
Tim Engelhardt (live)
17:30 - 19:00
Dennis aus Hürth
15:00 - 16:00
Dennis aus Hürth
17:30 - 18:30
Neon Extreme by JC Zeller
20:00 - 01:00
Drunken Masters
22:15 - 23:45
Mo-Torres
19:30 - 20:05
Cat Ballou
20:15 - 21:15
Surprise b2b Action
23:45 - 00:30
Bingolinchen
17:15 - 19:15
DJ Marious & Flunk You Crew
16:00 - 17:00
Die Atzen
21:30 - 22:00
P.A.C.O.
15:00 - 17:00
Paji
17:00 - 18:00
Tube & Berger
18:00 - 20:00
Mat.Joe
20:00 - 22:00
Juliet Sikora
22:00 - 00:30
Giz'mo
15:00 - 16:30
DJ Waxfiend
18:00 - 20:00
D-One
20:00 - 22:00
DJ Flow
22:00 - 00:30
Zona Dura
16:30 - 18:00
DBN
14:00 - 15:00
Charming Horses
13:00 - 14:00
Circle of Alchemists
12:00 - 13:00

Partner / Friends

1Live
MTV
Penny
Pro7
Warsteiner
Parookaville Footer